Czy wiedziałeś?

Szkoła bazująca  na pedagogice M.Montessori No Bell w Konstancinie-Jeziorna

Uznano ją za najlepszą szkołę na świecie a jest pod Warszawą… Czym różni się od innych?Szkoła Podstawowa No Bell znajduje się w podwarszawskiej miejscowości Konstancin Jeziorna. Słynie z dość nietypowego podejścia do nauki – nie ma tutaj dzwonków ani podręczników a władzę przekazuje się w ręce uczniów a nie dyrektora…
Uznano ją za najlepszą szkołę na świecie! Czym różni się od innych?
Uznano ją za najlepszą szkołę na świecie! Czym różni się od innych? 

Taki system organizacji pracy zapewnił podwarszawskiej szkole No Bell prestiżowy tytuł. Wygrała ona międzynarodowy, elitarny projekt Edumission pokonując w finale dwadzieścia placówek z całego świata!

Aby wziąć udział w konkursie trzeba było w minimum czterech filmach opowiedzieć o realizowanych przez siebie innowacjach, wizji edukacji oraz sposobach nauczania. Uczestnicy projektu musieli także stworzyć kurs, który może pomóc kolejnym szkołom, dyrektorom, nauczycielom, a także będzie dla nich materiałem inspiracyjnym.

– Z przygotowanego przez szkołę materiału można dowiedzieć się, że szkoła to nie miejsce, w którym się naucza dzieci, ale gdzie się z nimi współpracuje. Nauczyciel to zaś nie przekaźnik wiedzy, ale przede wszystkim człowiek, którego uczeń może obdarzyć zaufaniem, przyjaźnią, szacunkiem. Szkoła to przestrzeń, w której nawet rodzic znajdzie swoje miejsce, jeśli tylko zechce. Brak podręczników, ocen, sztywnego planu lekcji to tylko pochodne określonej wizji tego, czym powinna być edukacja – jedną wielką, niekończącą się przygodą – czytamy na stronie No Bell.

No Bell to prywatne szkoły w Konstancinie-Jeziornie, które pracują w oparciu o pedagogikę Marii Montessori. Istnieją od 1991 roku.

Co sądzicie o takim podejściu do nauczania?

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/uznano-ja-za-najlepsza-szkole-na-swiecie-a-jest-pod,4379497,art,t,id,tm.html

Aktualności

Nowy cennik na rok 2021/2022
Nowy cennik na rok 2021/2022

Informujemy, iż na stronie zamieszczony został aktualny cennik korzystania z przedszkola. Sprawdź.

Ruszamy ze stroną www
Ruszamy ze stroną www

Z niezwykłą przyjemnością pragniemy zaprosić do wizyty na naszej stronie internetowej, prezentującej ofertę naszego żłobka , jego misję i cele. Mamy nadzieję, że informacje przedstawione na stronie, zachęcą Państwa do skorzystania z naszych usług. Zapraszamy !

Przestrzeń
Przestrzeń

  Używanie drewnianych zabawek zamiast plastikowych pomaga dziecku doświadczać naturalnego świata, kolorów drzewa, jego cieni i słojów oraz różnej wagi, rozmiarów i gęstości. Dobra jakość tych pomocy uczy dziecko szacunku dla własnych zabawek i daję mu poczucie własnej wartości.

Wszystkie aktualności