Żlobek w Turku

Informacje o naszym żłobku

Nasza placówka powstała z marzeń i pasji do pracy z Dziećmi i dla Dzieci.

“Pomóż mi zrobić to samemu”. To chyba jedno z najpopularniejszych zdań związanych z pedagogiką Marii Montessori.

Ono oddaje atmosferę jaka panuje w naszym żłobku.

W Żłobku Montessori AQQ podążamy za dzieckiem, nie zmuszamy, nie stosujemy kar i nagród, dbamy o emocje. Wielką inspirację czerpiemy z leśnych przedszkoli, gdyż kontakt z naturą uważamy za niezbędny w prawidłowym rozwoju małego dziecka.

W naszej placówce  funkcjonuje jedna  grupa mieszana pod względem wieku i płci. Żłobki i przedszkola Montessori charakteryzują się grupami różnowiekowymi, które odzwierciedlają naturalne środowisko domowe, gdy dzieci przebywają wśród młodszego i/lub starszego rodzeństwa czy kuzynostwa. Młodsze dzieci zyskują oparcie i pomoc starszych, biorą z nich przykład i czerpią z ich wiedzy. Natomiast starszaki są w stosunku do młodszych opiekuńcze i empatyczne, czują się ważne, potrzebne i tym samym wzmocnione.

Tworzymy placówkę przyjazną dzieciom, ich rodzicom i najbliższym.  Uczymy  samodzielności, wsparcia, tolerancji  i współpracy.

Jesteśmy przekonani że Żłobek Montessori AQQ spotka się z Państwa uznaniem ,a przede wszystkim z uznaniem Waszych Pociech.

Rodziców,oraz opiekunów  pragnących zapisać dziecko do naszego żłobka prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu spotkania drogą telefoniczną lub mailową.

 

 

 

.

Co nas wyróżnia:

  • Jesteśmy pierwszym żłobkiem Montessori w Powiecie Tureckim.
  • Opieka nad dzieckiem oparta głównie na zasadach pedagogiki Marii Montessori.
  • Indywidualny tok rozwoju każdego dziecka.
  • Naturalne ,proste ,estetyczne i przemyślane ”pomoce” (zabawki).
  • „Naturalny” plac zabaw renomowanej firmy.
  • Profesjonalny oczyszczacz powietrza.
  • Budynek o powierzchni 220 m2  specjalnie zaprojektowany pod placówkę Montessori.
  • Parking.
Informacje o żłobku Montessori Turek

Dlaczego wybrać właśnie Montessori AQQ

Muzyka

Gust muzyczny u dziecka formuje się we wczesnych latach życia, dlatego też w naszym żłobku nie zabraknie pięknej muzyki ,oraz wysokiej jakości instrumentów muzycznych.

Śpiew

Dzieci, które śpiewają, lepiej się rozwijają. Śpiewanie działa leczniczo na całe ciało i ćwiczy mowę.Niektórzy wysnuwają nawet hipotezę, że śpiewanie niemowlęciu jest pierwszą lekcją języka, z jaką maluch się styka i może zapobiec problemom językowym w późniejszym życiu.

Język angielski

Przyswajanie przez dziecko wszystkich języków, które słyszy ono w swoim otoczeniu rozpoczyna się jeszcze w łonie matki i trwa przez pierwsze miesiące i lata dziecka. Dzieci w tym wieku mają niezwykłe możliwości, by chłonąć język.

Książki

Wybór książek jest tak samo ważny jak wybór zabawek. Dlatego też w naszej biblioteczce nie ma przypadkowych pozycji. Nasza biblioteczka to bardzo przemyślane miejsce.

Czytanie i pisanie

Od narodzin naszego dziecka możemy wspomagać jego naukę mowy poprzez nasz wzrokowy kontakt z nim, słuchanie tego, co do nas mówi, poprzez czytanie na głos od samego początku. Takie przygotowanie będzie później owocowało w trakcie jego nauki czytania i pisania.

Sztuka

Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości.