Test dla rodziców

Czy żłobek Montessori jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego Dziecka?
Odpowiedz sobie tak/nie,na pytania/zagadnienia

  • Jeżeli jesteś rodzicem, który zauważył jaką radość sprawia najmłodszym dzieciom pomaganie w prostych czynnościach domowych np. wyjąć talerz z szafki i ustawić go na stole.
  • Jeśli rozumiesz naturalną chęć dzieci do przelewania płynów, przesypywania różnych rzeczy np. kaszy czy ryżu.
  • Jeśli zamiast się złościć, że dziecko coś rozlało, czy rozsypało proponujesz mu wspólne sprzątanie.
  • Jeśli pozwalasz mu na pierwsze próby samodzielnego jedzenia, mimo iż może ucierpieć jego ubranie.
  • Jeśli zdarzyło Ci się choć raz opóźnić swoje wyjście z domu o kilkanaście minut tylko dlatego, że pozwalasz swojemu maluchowi samodzielnie założyć rajstopki, ponieważ właśnie się tego nauczył i sprawia mu to wielką przyjemność.
  • Jeśli uważasz, że każda z powyżej opisanych aktywności dziecka i wiele innych nie jest zwykłą zabawą, ale służy jego szeroko pojętemu rozwojowi np. wzmocnieniu koordynacji ruchowej, rozwojowi samodzielności, a co się z tym wiąże wzrostowi zaufania we własne siły i poczucia bezpieczeństwa.
  • Jeśli trzy i więcej odpowiedzi jest pozytywnych będziesz spokojny o rozwój swojego Malucha umieszczając go w placówce Montessori.

Aktualności

Wprowadzenie nowych standardów ochrony małoletnich
Wprowadzenie nowych standardów ochrony małoletnich

Informujemy, że na podstawie ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U. z 2023 r., poz. 1606) w Niepublicznym Żłobku Montessori AQQ w Słodkowie Kolonii , są przygotowywane przez Zespół do Spraw Ochrony Małoletnich, powołany Zarządzeniem nr 03/2024 Dyrektora Niepublicznego Żłobka […]

Statut przedszkola
Statut przedszkola

Z radością informujemy, że zakończyliśmy proces ujednolicenia naszych procedur i standardów. Wprowadzamy teraz na naszej stronie nowy status przedszkola, który odzwierciedla nasze zaangażowanie w zapewnienie najwyższej jakości edukacji i opieki. Zobacz statut

Ruszamy ze stroną www
Ruszamy ze stroną www

Z niezwykłą przyjemnością pragniemy zaprosić do wizyty na naszej stronie internetowej, prezentującej ofertę naszego żłobka , jego misję i cele. Mamy nadzieję, że informacje przedstawione na stronie, zachęcą Państwa do skorzystania z naszych usług. Zapraszamy !

Wszystkie aktualności