Test dla rodziców

Czy żłobek Montessori jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego Dziecka?
Odpowiedz sobie tak/nie,na pytania/zagadnienia

  • Jeżeli jesteś rodzicem, który zauważył jaką radość sprawia najmłodszym dzieciom pomaganie w prostych czynnościach domowych np. wyjąć talerz z szafki i ustawić go na stole.
  • Jeśli rozumiesz naturalną chęć dzieci do przelewania płynów, przesypywania różnych rzeczy np. kaszy czy ryżu.
  • Jeśli zamiast się złościć, że dziecko coś rozlało, czy rozsypało proponujesz mu wspólne sprzątanie.
  • Jeśli pozwalasz mu na pierwsze próby samodzielnego jedzenia, mimo iż może ucierpieć jego ubranie.
  • Jeśli zdarzyło Ci się choć raz opóźnić swoje wyjście z domu o kilkanaście minut tylko dlatego, że pozwalasz swojemu maluchowi samodzielnie założyć rajstopki, ponieważ właśnie się tego nauczył i sprawia mu to wielką przyjemność.
  • Jeśli uważasz, że każda z powyżej opisanych aktywności dziecka i wiele innych nie jest zwykłą zabawą, ale służy jego szeroko pojętemu rozwojowi np. wzmocnieniu koordynacji ruchowej, rozwojowi samodzielności, a co się z tym wiąże wzrostowi zaufania we własne siły i poczucia bezpieczeństwa.
  • Jeśli trzy i więcej odpowiedzi jest pozytywnych będziesz spokojny o rozwój swojego Malucha umieszczając go w placówce Montessori.

Aktualności

Nowy cennik na rok 2021/2022
Nowy cennik na rok 2021/2022

Informujemy, iż na stronie zamieszczony został aktualny cennik korzystania z przedszkola. Sprawdź.

Ruszamy ze stroną www
Ruszamy ze stroną www

Z niezwykłą przyjemnością pragniemy zaprosić do wizyty na naszej stronie internetowej, prezentującej ofertę naszego żłobka , jego misję i cele. Mamy nadzieję, że informacje przedstawione na stronie, zachęcą Państwa do skorzystania z naszych usług. Zapraszamy !

Przestrzeń
Przestrzeń

  Używanie drewnianych zabawek zamiast plastikowych pomaga dziecku doświadczać naturalnego świata, kolorów drzewa, jego cieni i słojów oraz różnej wagi, rozmiarów i gęstości. Dobra jakość tych pomocy uczy dziecko szacunku dla własnych zabawek i daję mu poczucie własnej wartości.

Wszystkie aktualności